Aktualności


2019-11-07, Nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy dla OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

dniu 6 listopada 2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W ramach projektu pn. „Zakup wyposażenia przyczepy do zaopatrzenia wodnego dla OSP Kębłowo, gm. Wolsztyn” zakupiony został następujący sprzęt:

czytaj więcej...
 

2018-05-28, Pożar stolarni w Solcu

Straż Kębłowo

W niedzielę 28 maja około godziny 16:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Solec. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wolsztynie. W trakcie dojazdu zastępów na miejsce nad miejscowością unosił się gęsty czarny dym. Kierujący Działaniami Ratowniczymi po dojeździe na teren akcji i rozpoznaniu poprosił o dodatkowe siły i środki. 

czytaj więcej...
 

2018-02-13, Pożar transformatora w Adamowei

Straż Kębłowo

W piątek 9 lutego na kilka minut przed godziną 14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze transformatora na jednej z posesji w Adamowie. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp...

czytaj więcej...
 

2017-12-20, Wesołych Świąt

czytaj więcej...
 

2017-12-17, Groźny wyciek substancji ropopochodnej do jeziora Berzyńskiego

Straż Kębłowo

W piątek, 15 grudnia 2017 roku, około godziny 9 rano do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie wpłynęła informacja o wycieku substancji ropopochodnej przy ulicy Przemysłowej w Wolsztynie. Substancja dostała się do kanalizacji wód opadowych, a następnie wpłynęła do jeziora Berzyńskiego.

czytaj więcej...
 

2017-10-29, Seminarium szkoleniowe z ratownictwa drogowego

Straż Kębłowo

W dniu 28 października br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie odbyło się „Seminarium z nowoczesnych technik w ratownictwie drogowym. Seminarium poprowadzili Instruktorzy WEBER RESCUE DAYS: Bartosz Klich i Waldemar Prus.  Pierwsza część zajęć poświęcona była omówieniu nowych rozwiązań technicznych poprawiających bezpieczeństwo użytkowników stosowanych w samochodach przez ich producentów, organizacji i taktyce działań ratowniczych oraz technologiom wspomagającym te działania tj. np. nowoczesne oprogramowanie. W drugiej części przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne, podczas których przećwiczone były trzy scenki.

czytaj więcej...
 

2017-10-26, Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK32 w Wolsztynie

Straż Kębłowo

Kilka minut po godzinie 19 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Krajowej nr 32 w Wolsztynie, wylot na Poznań za stacją benzynową Orlen. Zgłaszający przekazał informacje o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych.

czytaj więcej...
 

2017-10-02, ZAGŁOSUJ NA PROJEKT NR 4 W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

Straż Kębłowo

Już 2 października rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Wolsztyn na 2018 r. Na projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego będzie można głosować do 20 października 2017 r. Zachęcamy do oddania głosu na projekt pod pozycją 4. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Kębłowie”.

czytaj więcej...
 

2017-09-25, Pożar w Adamowie

Straż Kębłowo

Około 23.10 do SKKP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm w Adamowie. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po zastępie z OSP Kębłowo, Obra, Świętno. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu z JRG na miejsce wezwano także drugi zastęp z OSP Kębłowo. 

czytaj więcej...
 

2017-09-25, Wizyta strażaków z Niemiec

Straż Kębłowo

W piątek 22 września br. w naszej remizie gościliśmy delegację opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Landkreis Dahme Spreewald (Niemcy). Druh Michał Nowak oprowadził naszych gości po remizie, przedstawił sprzęt znajdujący się na wyposażeniu naszej straży.

czytaj więcej...
 

1 « [1] [2] [3] [4] » 42zobacz - archiwum artykułów